چهار شنبه, ۰۳ مرداد,۱۳۹۷

ايده هاي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)

ايده هاي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)
به دنبال انتخاب کف پوش مناسب براي آشپزخانه تان هستيد و نياز به راهنمايي داريد؟


 
  همانطور که در بخش قبل اشاره کرديم، انتخاب کف پوش مناسب مي تواند نقش بسيار زيادي در زيباتر شدن کابينت ها و بزرگتر جلوه کردن فضاي آشپزخانه داشته باشد. همچنين درباره ايده هايي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه که مي توانند هارموني جذابي را در محيط آشپزخانه ايجاد کنند، صحبت کرديم. در اين بخش قصد داريم چند نوع ديگر از انتخاب هايي که مي توانيد براي زيباتر شدن کف آشپزخانه تان داشته باشيد را بررسي کنيم.

کف پوش هاي رنگ شده
از رنگ کف پوش آشپزخانه خود خسته شده ايد و به دنبال تغيير هستيد، اما تمايل به صرف هزينه زياد براي آن نداريد؟ مي توانيد با رنگ سفيد مات، کف پوش هاي قبلي خود را رنگ کنيد و محيط آشپزخانه خود را روشن تر و دلبازتر کنيد. کف پوش هاي رنگ شده نسبت به ديگر کف پوش ها دوام کمتري دارند و دوام آنها به جنس کف پوش اصلي و نوع رنگي که زده مي شود، بستگي دارد. اما با همه اين تفاسير، اين کف پوش ها مي توانند گزينه خوبي براي تغيير موقت فضاي آشپزخانه تان باشند.

[عکس: painted%20flooring.jpg]
 کف پوش هاي طرح سنگ فرش
همانطور که در عکس زير مشاهده مي کنيد، براي داشتن آشپزخانه اي با سبک ساحلي از کابينت هاي آبي سير و کف پوش هاي طرح سنگ فرش به رنگ هاي آبي و سبز دريايي  استفاده شده است. دوام اين نوع کف پوش ها بسيار بالاست و مي توان با جارو زدن و شستشو با پودرهاي شوينده، از اين کف پوش ها مراقبت کرد.

[عکس: flagstone.jpg]
کف پوش هاي آهکي تراش خورده
ترکيب کف پوش هاي آهکي تراش خورده و صفحات روي کابينتي گرانيتي، بسيار چشمگير بوده و زمينه رنگي خاکي به محيط مي دهند. اين ترکيب مخصوص آشپزخانه هاي کلاسيک و روستايي است. استفاده از اين رنگ باعث مي شود فضاي آشپزخانه آرامش بخش بنظر برسد. همچنين اين نوع کف پوش ها خراشيدگي را نشان نمي دهند، نياز به مراقبت زيادي ندارند، و وقتي مرطوب هستند زيبايي بيشتري دارند.

[عکس: Limestone.jpg]
کف پوش هاي بتني
مرکز توجه اين آشپزخانه زيبا و امروزي، کف پوش بتني است. کف پوش هاي بتني که در اين آشپزخانه استفاده شده اند، طوري رنگ آميزي و طراحي شده اند که شبيه به کاشي هاي بزرگ به نظر برسند. به دليل تنوع رنگ و طرح بسيار زياد، کف پوش بتني مي تواند يکي از بهترين انتخاب ها باشد . حتي مي توان اين نوع کف پوش ها را طوري طراحي کرد که شبيه به انواع سنگ ها به نظر برسند. اين نوع کف پوش ها از لحاظ اقتصادي به صرفه هستند اما نياز به درزگيري دوره اي دارند.

[عکس: concrete%20flooring.jpg]
کف پوش هايي از جنس کاشي
در اين آشپزخانه از کف پوش هايي از جنس کاشي به رنگ سبز و سفيد استفاده شده که هم ساده و زيبا بوده، هم از لحاظ مالي مقرون به صرفه هستند. براي زيبا نگه داشتن اين نوع کف پوش ها علاوه بر درزگيري، به شستشو با آب و صابون نياز داريد. عمل درزگيري براي بالا بردن مقاومت اين کاشي ها در برابر لکه هايي انجام مي شود که به سختي پاک مي شوند.

[عکس: green%20&%20white%20tiles.jpg]
 کف پوش هايي ازجنس چوب درخت آلبالو
در آشپزخانه اي که در تصوير مي بينيد با انتخاب کابينت هاي سفيد و شيري رنگ، براي اينکه فضاي آشپزخانه بزرگ و روشن به نظر برسد، از کف پوش هايي از جنس چوب درخت آلبالو استفاده شده است. اين چوب ها از برزيل صادر مي شوند و به دليل زمينه رنگي قرمزي که دارند، محبوب هستند. مثل ديگر چوب ها، اين نوع چوب نيز بايد دور از رطوبت باشد؛ به همين منظور براي تميزکردن آن از دستمال نم دار استفاده کنيد و سپس با دستمال يا حوله، رطوبت آن را بگيريد تا دوام بيشتري داشته باشد.

[عکس: cherry%20flooring.jpg]
مترجم: نغمه افتخاري/ کابينت بانک

ثبت نظر