مقالات

بهترین لولاهای سنگین برای درب های کابینت چه هستند؟

بهترین لولاهای سنگین برای درب های کابینت چه هستند؟

شما به لولایی برای نگه داشتن درهای سنگین کابینت نیاز دارید که درهای کابینت با وزن بالا را به راحتی نگه دارد اما لولاهای معمولی این وزن را تحمل نمیکنند ؟این مقاله در رابطه با لولاست حتما بخوانید..به شما خیلی کمک میکند اطلاعاتی را کسب کنید برای انتخاب لولاهای کابینت هایی که درب های سنگینی دارند.سه عدد مدل از این لولای کابینت برای یک درب کابینت با ابعاد 900 میلیمتر و 40 کیلوگرم کافی می باشد این یک ویژگی بسیار جالب است از نظر کارشناسان کابینت و کابینت کاران کارایی بسیار بالایی راشامل میشود.


ایراد در مورد لولای کابینت

پیش نیاز بسیاری از طراحی‌های کابینت این است که وقتی در بسته می‌شود ، لولا نامریی باشداین امر به سادگی با استفاده ازلولاهای درکابینت که مخفی هستند به این نیاز پاسخ داده می‌شود با این حال هنگامی که درهای کابینت وزن بالایی دارند ، به عنوان یک قاعده استاندار برای این امر،  وزن هر یک ازلولاهایی که درب های سنگین کابینت را تحمل میکنند باید 3.5 کیلوگرم باشند.درب های کابینت با آیتم هایی مانند آینه، سنگ، یا حتی کاشی، وزن درب را به سرعت افزایش می دهد و پس از آن ظرفیت لولای استاندارد فراتر می رود.به همین ترتیب اندازه طرح های مربوط به درها باید بیش از 600 میلی متر باشند، هم چنین برای لولای استاندارد کابینت نیز چالش برانگیز هستند - همانطور که اکثر این ها برای استفاده در درب ها تا عرض 600 میلی متر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

راه حل برای برطرف شدن ایراد لولای کابینت

با تمام ویژگی های یک لولا کابینت مخفی، تمام اجزای سازنده برای ساخت نسخه بسیار سنگین تر قوی ترتلاش شده است که کارایی بسیار بالایی را شامل میشود.فقط 2 لولا می تواند درب 25 کیلوگرمی را پشتیبانی کند و 3 لولا برای درب 40 کیلوگرم اجازه پشتیبانی را دارد.تفاوت عمده اندازه بزرگ لولا این است که  به دیافراگم 40 میلی متر افزایش می یابد. ما فکر می کنیم این یک قیمت کوچک است که برای پرداختن به چنین ظرفیتی بزرگی ایجاد میشود.درهای روکش شده نه تنها وزن را افزایش می دهد، بلکه ضخامت در کابینت را نیز افزایش می دهند. این به این معناست که این لولا ها برای درهای ضخیم 18-30 میلی متر طراحی و استفاده می شوند.


مزیت های ویژه لولای کابینت آرام بند نسبت به لولاهای معمول

هنگامی که درب کابینت در حالت کاملا باز قرار می گیرد ، هیچگونه ضربه ای به محل نصب پایه لولا بر روی کابینت وارد نمی شود و بنابراین پیچ های نصب لولا روی بدنه کابینت هرگز شل نشده و همچنین به بدنه کابینت نیز در طول زمان هیچ صدمه ای وارد نخواهد شد.در هنگام باز کردن درب کابینت، اگر درب در زاویه 10 تا 40 درجه از دست رها شود ، برگشت درب به صورت آرام خواهد بود و هیچگونه صدایی از بسته شدن ناگهانی درب ایجاد نمی گردد.- در هنگام باز کردن درب کابینت می توان آن را در هر زاویه دلخواه بین 45 تا 110 درجه نگاه داشت. در نتیجه در صورت باز نشدن درب کابینت به صورت کامل ، درب تا قبل از 45 درجه روی دست بسته نخواهد شد.

 معصومه عزیزی/کافیت

0
۳۰ خرداد, ۱۳۹۷

ورق ام دی افMDF کابینت

ورق ام دی افMDF  کابینت

شاید برای شما سوال باشد ورق ام دی اف کابینت شما ویا دیوارپوش منزل یا دفتر کار شما از چه جنسی است و چگونه درست شده من برای شما به زبان ساده توضیح میدهم که ورقه ی کابینت ویا دیوارپوش شما از جنس ام دی اف است حالا سوال شما این است ورق ام دی اف از چه چیزی ساخته شده و ایا این ساختار ام دی اف برای شما مضرراتی دارد یا نه .من به سوال شما پاسخ می دهم.


ام دی اف(MDF) چیست?

ام دی اف مخفف تراکم متوسط فیبر است. از لحاظ فنی، MDF شامل ترکیبی از ذرات چوب ومواد موم و رزین است که در دمای بالا و فشار بالا با هم ادغام می شوند تا یک محصول مشابه چوب  را شبیه سازی کنند که به مراتب ارزان تر از قیمت چوب واقعی است ایجاد کند.

ویژگی های ام دی اف(MDF)  چیست?

می‌توان ام‌دی‌اف ها را با پوشش‌های ضد آتش پوشاند یا مواد و نمک‌های خاص ضد آتش تیمار کرد؛ ولی بهترین راه اضافه کردن مواد ضد آتش در حین پروسه تولید است. موارد مصرف این نوع تخته‌ها به‌عنوان مثال: پوشش دیوارها، پارتیشن‌ها، قفسهٔ فروشگاه‌ها و… می‌باشد.ام دی اف در برابر رطوبت نسبی مقاوم است.با استفاده از یک چسب ضد رطوبت میتوان استحکام ام دی اف را در برابر رطوبت بالا برد.

حمل و نقل ام دی اف(MDF) چگونه است?

در حمل و نقل ام دی اف باید خیلی مراقب باشید زیرا  به این دلیل که خیلی بیشتر از چوب واقعی، گوشه‌های آن به راحتی آسیب می‌بینند و سطوح صاف آن به راحتی خراش برداشته می‌شود.

نحوه کار کردن با ام دی اف(MDF) چگونه است?

MDF معمولا قهوه ای مایل به قرمز یا قهوه ای تیره هستند. کار کردن با MDF مثل کار کردن با چوب واقعی استشما به هیچ مهارت یا ابزار خاصی نیاز ندارید در حقیقت ، شمابه احتمال زیاد متوجه خواهید شد که در مقایسه  کار با ام دی اف راحت تر از کار با چوب استMDF انعطاف‌پذیر یبیشتری دارد علاوه برآین مزیت ، سطح ام دی اف نیز رنگ را به خوبی می‌پذیرد و همچنین به راحتی می توان ام دی اف را روکش کرد تاکنون متوجه شه اید که کابینت ها رنگبندهای متفاوتی را دارند این بخاطر همین رنگ پذیری و روکش پذیری راحت ام دی اف است این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشردهٔ چوبی، دارای برخی خواص برتر نیز هست که باعث ارتقای بازار آن در بین سایر اوراق فشردهٔ چوبی مانند تخته خُرده‌چوب (نئوپان) تخته‌لایه، تخته فیبر سخت و… شده‌است. درواقع، این محصول ام‌دی‌اف ابتدا به‌عنوان جایگزین اوراق فشردهٔ چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزینِ چوب نیز به‌کار رفته‌است. در حال حاضر، دامنهٔ کاربردهای آن روزبه‌روز درحال افزایش است.

دیوارپوش از جنس ام دی اف... (MDF)

یکی از پرکاربرد‌ترین دیوارپوش‌ها، دیوارپوش‌هایی از جنس ‌ام‌دی‌اف هستند که بسته به شرایط با ضخامت‌های 16میلیمتر ، 8 میلیمتر و 3 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ‌ام‌دی‌اف هم به عنوان متریال نهایی و هم به عنوان متریال زیر کار بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، بطور مثال برای نصب شیشه دکوراتیو باید ابتدا دیوار را با ‌ام‌دی‌اف خام پوشاند و سپس شیشه دکوراتیو را بر روی آن نصب کرد، اما هنگامی که قرار است خود mdf متریال نهایی باشد، گزینه‌های زیادی پیشرو دارید. برای مثال ‌ام‌دی‌اف با روکش ملامینه ، ‌ام‌دی‌اف با روکش‌هایگلاس، ‌ام‌دی‌اف با روکش چوب طبیعی ....

0
۲۹ خرداد, ۱۳۹۷

جنس صفحه ی کابینت از چیست?

جنس صفحه ی کابینت از چیست?

صفحه ی کابینت از ام دی اف  ((MDF است اما ام دی اف دارای انواع مختلفی است ما به اختصار برای شما توضیح میدهیم تا شما بتوانید انواع ام دی اف را بشناسید و کاربرد انواع ان در صفحه کابینت را متوجه شوید:

ام دی اف چیست؟

MDF یا همان فیبر با تراکم متوسط است که از الیاف و یا ضایعات چوب ساخته شده که به زرین اغشته شده و تحت تاثیر گرما و فشار بهم میچسبد. این محصولات قابلیت این را دارد که روکش شود که باعث دوام بالا و زیبایی میشود.چند نوع ام دی اف داریم که به طور ساده برای شما توضیح میدهیم.

انواع ام دی اف

نازک  که دارای قطر ( ۸/۱، ۵/۲، ۴ تا ۶ میلی‌متر) می باشد و کاربرد این نوع ام دی اف نازک در ساخت کف کشوها.پشت کابینت.رویه درها.تمام رویه سازی ها مثل دیوارکوب. پوشش های سقف.غرفه های نمایشگاه....اما نوع دیگر ام دی اف که ضخیم است با قطر۳۰ تا ۴۵ و ۴۵ تا ۶۰ میلی‌متر) که کاربردش در ساخت سازه‌های معماری، ستون‌ها، پایه‌های میز، طاق‌ها، رویه‌کاری (کابینت)، کف نیمکت و کلاً مواردی که صفحات ضخیم نیاز دارند.


ویژگی ام دی اف  چگونه است?

قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف

محکمتر و سبکتر بودن از چوب های رشته ای

سطوح صاف و متراکم

ظاهری زیبا و طبیعتی ملایم و حالات شبیه چوب

ام ‌دی ‌اف عایق صوت و حرارت است

مضرات ام دی اف

در صورت خراشیده شدن رویه بالایی و نفوذ اب به سرعت خراب میشود

بعضی از انواع به حررات و گرما حساس هستند

دارای بافت نرم است که دلیل سهولت ابزتار زدن ان می باشد.ولی همین نرمی باعث میشود که مثلا پیچ ها با چندبار باز و بسته شدن هرز و لق شوند مگر اینکه محل پیچ را تغییر دهیم.

آنچه ام‌ دی ‌اف (MDF) را کمی برای سلامتی خطرناک می‌کند، فرمالدئید به‌کار‌رفته در رزینی است که ذرات چوب را به یکدیگر می‌چسباند. از این‌ رو، سازمان‌های استاندارد و فعالان ایمنی و بهداشت کار، به سازندگان این ترکیبات توصیه می‌کنند از مقدار کمتری فرمالدئید در رزین‌ها استفاده کنند
البته بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده این کالا، از اندازه استاندارد این ماده استفاده می‌کنند؛ اما به‌طور کلی، بخارات (به دلیل دمای تبخیر پایین) این ماده در ایجاد آسم و اختلالات تنفسی و در حادترین موارد به ایجاد سرطان کمک می‌کند. بنابراین، از خریداران می‌خواهیم از برندهای غیر‌معروف و ارزان استفاده نکنند و به‌ویژه در اتاق کودک که عبور و مرور هوا در آن کم است، از این کالا استفاده نکنند.


نحوه تشخیص ام دی اف از نئوپان

بیشتر ام ‌دی‌ اف‌های موجود در بازار، وارداتی‌اند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند اما
ممکن است ام ‌دی ‌اف را با نئوپان اشتباه گرفت، البته مهم‌ترین فرق نئوپان با ام ‌دی ‌اف این است که نئوپان از خرده‌چوب پرس‌شده ساخته می‌شود و ام‌ دی ‌اف از گرد چوب و چسب .


هزینه ها

معمولا هزینه‌ها شامل خرید ورق حمل به کارگاه برشکاری هزینه برشکاری و فارسی کاری اجرای نوار لبه اسمبل اولیه حمل به محل کارگاه و نصب می‌باشد که به صورت یکجا در قرارداد خرید کابینت همراه با درصد سودی معقول می‌آید. قیمت می‌تواند بر اساس متر طول کابینت یا متر مربع متریال مصرفی محاسبه گردد و به نوع قرارداد بستگی دارد.

معصومه عزیزی/کابی بو

0
۲۳ خرداد, ۱۳۹۷

صفحه روی کابینت آشپزخانه


هرچیزی که لازم است درباره صفحه روی کابینت آشپزخانه بدانید را در این مقاله و همچنین مقالات دیگر توضیح می دهیم

پس با ما همراه و هم قدم باشید

صفحه روی کابینت آشپزخانه یکی از عناصر مهم در آشپزخانه است که علاوه بر زیبایی و شیکی خاصی که به آشپزخانه می دهد باید از دوام و مقاومت بالایی هم برخوردار باشد تا آسیبی به افراد وارد نکند

همانگونه که کابینت آشچزخانه یکی از اصلی ترین موارد برای هر آشپزخانه می باشد، صفحه روی کابینت آشپزخانه نیز شاید اگر نگوییم بیشتر ولی مطمئنا ارزش آن کمتر از کابینت نیست.

زیرا شما با یک صفحه روی کابینت و یک کفپوش خاص می توانید آشپزخانه خود را به یکی از بهترین و برجسته ترین مکان های منزل خود تبدیل نمایید

پس باز هم تاکید می شود که صفحه روی کابینت آشپزخانه را دست کم نگیرید و اگر هزینه زیادی برای آن می کنید مطمئن باشید که این هزینه هم برای سلامتی و هم برای زیبایی محل شما لازم و مفید است

در چند سال گذشته کلا مواد صفحات روی کابینت تغییر اساسی کرده اند و از چوب ساده تبدیل به موادی شده اند که علاوه بر زیبایی دارای مقاومت بسیار بالایی هم هستند.

بطور مثال می شود از مواد صنعتی و سنگینی نام برد که در حال حاظر انحصارا برای صفحه روی کابینت آشپزخانه ساخته شده و بدرد آشپزخانه های منازل شلوغ و با افراد زیاد می خورد که دارای بچه هم هستند و این مواد غیر قابل اشتعال و خط و خش می باشند و به راحتی با یک دستمال پاک می شوند و یا متریال سنگ که در جای خودش بطور کامل توضیح داده می شود

صفحه روی کابینت آشپزخانه

فقط یک نکته باقی می ماند که قبل از هزینه کردن در این زمینه باید مد نظر قرار داد

همانگونه که در بالا گفته شد صفحه روی کابینت آشپزخانه دارای انواع بسیار زیادی هست و شما باید به این موضوع توجه نمایید که بقول قدیمی ها هرچقدر پول بدهید آش می خورید و این مورد در صفحه روی کابینت آشپزخانه هم صادق است ولی شما نباید کیفیت را فدای پول بکنید

یعنی ممکن است برای یک صفحه خوب مجبور باشید هزینه بیشتری بکنید ولی این را در نظر داشته باشید که این هزینه در طول نهایت دو سال برای شما سربسر می شود چون شما دیگر نگران خراب شدن صفحه روی کابینت آشپزخانه خود نیستید و احتیاج ندارید این صفحه را هر سال عوض کنید

و باز هم اگر فکر می کنید که بودجه زیادی ندارید می توانید از چندین متریال و براساس محل مورد خود استفاده نمایید

یعنی مناطقی که خیلی در دسترس نیست را از جنس های معمولی استفاده کنید مانند کنار گاز یا محل های دوردست تر

و مناطقی را که در معرض آب هستند را از متریال هایی استفاده نمایید که دارای لعاب و روکش های ضد آب هستند

و در مناطق اصلی و پر رفت و آمد و پر استفاده مانند اپن آشپزخانه، از صفحات مرغوب استفاده کنید تا به این صورت هم زیبایی خاصی به آشپزخانه خود بدهید و هم در هزینه های خود صرفه جویی زیادی بکنید و دیگر نگران هزینه های بالا نباشید

خب امیدوارم از این مقاله که توضیحی درباره صفحه روی کابینت آشپزخانه بود خوشتان آمده و استفاده ببرید

پایان 

0
۲۲ خرداد, ۱۳۹۷

سبک دستگیره کابینت سنتی یا مدرن؟؟

دستگیره کابینت

دستگیره گنجه،  دستگیره کابینت و یا تزئین در انواع مختلف سبک‌ها برای زیبا شدن کابینت اشپزخانه شما در اخر  قرار می‌گیردشما شگفت‌زده خواهید شد از اینکه چطور یک جزئیات به ظاهر کوچک مانند دستگیره کابینت  می‌تواند ظاهر یک اشپزخانه را کامل  تغییر دهدهر روز سبک و مدل جدیدی از دستگیره کابینت آشپزخانه، به بازار ارائه میشود  که نصب راحت و استفاده بهینه تری دارن و نسبتا ارزان هستند در آشپزخانه کوچک خود به دنبال جایگزین کردن دستیگره کابینت زیبا و مدرن هستید.

مهمترین مسئله، دستگیره برای کابینت آشپزخانه است که  باید با لوازم،  و سبک کلی و یا فضای شما خوب بازی کند، امامهم‌ترین چیز این است که باید آن را دوست داشته باشید.

اگر به دنبال یک دستورالعمل کلی برای پیروی از یک  مدل کابینت جدید و یا دستگیره ای زیبا برای کابینت خود هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 دستگیره ها کابینت ها باید به گونه ای باشد که تمامی قطعات به صورت هماهنگ شده بدون نقص و کاملا تمیز باهم هماهنگ شده باشند.

 دستگیره های مختلف را امتحان کنید و آن‌ها را به داخل بکشید تا ببینید چگونه  باز و بسته میشوند.دستگیره ها نزدیک به رنگ کابینت ظاهر سنتی تری را ارائه می‌دهند، یا شما می‌توانید یک حس بالایی را برای ایجاد سبک سنتی برای اشپزخانه خود ایجا کنید.

شکل مناسب  دستگیره کابینت نیز مهم است، به خصوص اگر شما کودکان و یا اعضای خانواده سالخورده داشته باشید.به منظور استفاده راحت تر از این دستگیره ها.

سبک دستگیره کابینت مدرن یا سنتی

به سراغ دستگیره های  مخصوص کابینت بروید که با دکوراسیون کلی فضا کار هماهنگی خوبی دارد که استعدادشخصی خود را برای طراحی  در اینجا برای ست کن و هماهنگی بین جزئیات کابیت و دکوراسیون نشان دهید.

برای یک نگاه سنتی از دستگیره نفت برنز، مفرغی،  نیکل، کروم، میتوان استفاده کرد و لذت یک اشپزخانه سنتی را برد

فضاهای مدرن یا مدرن با کشش مستقیم و دستگیره کابینت مدرن یا مستطیلی شکل در فولاد ضد زنگ، کرومبراق، نیکل براق و یا حتی مات ظاهر می‌شوند.

سبک انتقالی مدرنیته به شما این امکان را می‌دهد که عناصر سنتی و مدرن را که شامل  برنز قدیمی با برنج باستانی صیقل یافته و یا مدرن شامل تانیکل صیقل یافته و یک برنز پاک شده ترکیب کنید.

اینها را در آشپزخانه کمی  باهم مخلوط کنید تا علاقه زیبایی را ایجاد کنید و یک  سبک  جدید ایجاد کنیدیک قفسه برنزی راامتحان کنید که با نور برنجی قدیمی و شیر نیکل، شیر سنتی مات، و یا روکش فلزی مات تزئین شده ‌باشد.

این سبک جدید که مخلوطی از سبک مدرن و  سبک سنتی است این امکان را برای شما فراهم میکند که در اشپزخانه خود احساس این را داشته باشید که هر دو سبک را در اشپزخانه خود دارید احساسی متفاوتی خواهید داشتید هم خود و هم کسانی که وارد اشپزخانه شما میشوند شما فقط با انتخاب نوع دستگیره و شیرالات اشپزخانه این نوع دیزاین را برای اشپزخانه خود منحصر بفرد میکنید. حتما شیرالات اشپزخانه را جزو یکی از ایتم های پراهمیت قرار دهید برای پیاده سازی دکوراسیون زیبا.

معصومه عزیزی/کافیت

0
۲۲ خرداد, ۱۳۹۷