مقالات

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه

چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه یک هنر است.

بزرگنمایی نیست اگر بگوییم خانمی که بتواند در فضای داخلی کابینت آشپزخانه کوچک تمام وسایل مورد نیاز در آشپزخانه را به خوبی و با سلیقه بچیند خلاقیت دارد.

در این بخش اصولی که با دانستن و رعایت آنها در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان فضای داخلی کابینت آشپزخانه می توانید یک چیدمان مناسب داشته باشید را برایتان خواهیم گفت.

مدل چیدمان داخل کابینت آشپزخانه کوچک

از ظروف بزرگ و جاگیر شروع می کنیم.

منظور قابلمه ها و ظروف سنگین دیگری است که به دلیل حجم و در داربودنشان جاسازی انها داخل کابینت کمی مشکل است.

مدل کابینت این آشپزخانه دارای کشوهایی با طبقات مجزا در سایزهای مختلف است.

این کشوها باید ارتفاعی مناسب با این دسته از ظروف آشپزخانه داشته باشند.

ارتفاع برخی از طبقات کمترند تا درب های قابلمه و ماهی تابه ها در آن به خوبی جا شوند. این نوع چیدمان علاوه بر ذخیره فضای داخلی کابینت آشپزخانه، باعث می شود تا ظروف سالم تر بمانند.

چیدمان ظروف و لوازم باریک در کابینت آشپزخانه کوچک

تعدادی از وسایل و ظروف آشپزخانه سایز بزرگ اما پهنایی کم دارند. بهترین گزینه برای این گروه از ظروف آشپزخانه چیدمان عمودی آنها داخل کابینت آشپزخانه است.

در طراحی کابینت آشپزخانه این امکان به راحتی وجود دارد که بخشی از فضا را برای یک کابینت باریک کوچک کنار بگذاریم.

عکس این طراحی هم وجود دارد که برای جاسازی لوازمی همچون سطل آشغال آشپزخانه و .. به طبع باید فضای بیشتر با عمق مناسب در نظر گرفته شود.

در چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک ریز و درشت ها را طبقه بندی کنیم

سرویس قاشق چنگال و کفگیر و ملاقه نیاز به یک کشوی عمیق ندارد و با قسمت بندی حرفه ای و هوشمندانه کشو و طبقات مربوط به جاسازی این دسته از وسایل در آشپزخانه تا حد قابل توجهی در استفاده از فضا صرفه جویی کرده ایم.

استفاده از تجهیزات ریلی در این مقوله ایده ای فوق العاده است.

به عنوان مثال طراحی یک کابینت بلند و باریک از جنس ام دی اف که این روزها سوپر مارکت آشپزخانه نام گرفته است برای جاسازی و چیدمان مرتب مواد غذایی و خوراکی با بسته بندی های کوچک تر مناسب خواهد بود.

0
۰۴ تیر, ۱۳۹۸

ايده هاي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)

ايده هاي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)
به دنبال انتخاب کف پوش مناسب براي آشپزخانه تان هستيد و نياز به راهنمايي داريد؟


 
  همانطور که در بخش قبل اشاره کرديم، انتخاب کف پوش مناسب مي تواند نقش بسيار زيادي در زيباتر شدن کابينت ها و بزرگتر جلوه کردن فضاي آشپزخانه داشته باشد. همچنين درباره ايده هايي نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه که مي توانند هارموني جذابي را در محيط آشپزخانه ايجاد کنند، صحبت کرديم. در اين بخش قصد داريم چند نوع ديگر از انتخاب هايي که مي توانيد براي زيباتر شدن کف آشپزخانه تان داشته باشيد را بررسي کنيم.

کف پوش هاي رنگ شده
از رنگ کف پوش آشپزخانه خود خسته شده ايد و به دنبال تغيير هستيد، اما تمايل به صرف هزينه زياد براي آن نداريد؟ مي توانيد با رنگ سفيد مات، کف پوش هاي قبلي خود را رنگ کنيد و محيط آشپزخانه خود را روشن تر و دلبازتر کنيد. کف پوش هاي رنگ شده نسبت به ديگر کف پوش ها دوام کمتري دارند و دوام آنها به جنس کف پوش اصلي و نوع رنگي که زده مي شود، بستگي دارد. اما با همه اين تفاسير، اين کف پوش ها مي توانند گزينه خوبي براي تغيير موقت فضاي آشپزخانه تان باشند.

[عکس: painted%20flooring.jpg]
 کف پوش هاي طرح سنگ فرش
همانطور که در عکس زير مشاهده مي کنيد، براي داشتن آشپزخانه اي با سبک ساحلي از کابينت هاي آبي سير و کف پوش هاي طرح سنگ فرش به رنگ هاي آبي و سبز دريايي  استفاده شده است. دوام اين نوع کف پوش ها بسيار بالاست و مي توان با جارو زدن و شستشو با پودرهاي شوينده، از اين کف پوش ها مراقبت کرد.

[عکس: flagstone.jpg]
کف پوش هاي آهکي تراش خورده
ترکيب کف پوش هاي آهکي تراش خورده و صفحات روي کابينتي گرانيتي، بسيار چشمگير بوده و زمينه رنگي خاکي به محيط مي دهند. اين ترکيب مخصوص آشپزخانه هاي کلاسيک و روستايي است. استفاده از اين رنگ باعث مي شود فضاي آشپزخانه آرامش بخش بنظر برسد. همچنين اين نوع کف پوش ها خراشيدگي را نشان نمي دهند، نياز به مراقبت زيادي ندارند، و وقتي مرطوب هستند زيبايي بيشتري دارند.

[عکس: Limestone.jpg]
کف پوش هاي بتني
مرکز توجه اين آشپزخانه زيبا و امروزي، کف پوش بتني است. کف پوش هاي بتني که در اين آشپزخانه استفاده شده اند، طوري رنگ آميزي و طراحي شده اند که شبيه به کاشي هاي بزرگ به نظر برسند. به دليل تنوع رنگ و طرح بسيار زياد، کف پوش بتني مي تواند يکي از بهترين انتخاب ها باشد . حتي مي توان اين نوع کف پوش ها را طوري طراحي کرد که شبيه به انواع سنگ ها به نظر برسند. اين نوع کف پوش ها از لحاظ اقتصادي به صرفه هستند اما نياز به درزگيري دوره اي دارند.

[عکس: concrete%20flooring.jpg]
کف پوش هايي از جنس کاشي
در اين آشپزخانه از کف پوش هايي از جنس کاشي به رنگ سبز و سفيد استفاده شده که هم ساده و زيبا بوده، هم از لحاظ مالي مقرون به صرفه هستند. براي زيبا نگه داشتن اين نوع کف پوش ها علاوه بر درزگيري، به شستشو با آب و صابون نياز داريد. عمل درزگيري براي بالا بردن مقاومت اين کاشي ها در برابر لکه هايي انجام مي شود که به سختي پاک مي شوند.

[عکس: green%20&%20white%20tiles.jpg]
 کف پوش هايي ازجنس چوب درخت آلبالو
در آشپزخانه اي که در تصوير مي بينيد با انتخاب کابينت هاي سفيد و شيري رنگ، براي اينکه فضاي آشپزخانه بزرگ و روشن به نظر برسد، از کف پوش هايي از جنس چوب درخت آلبالو استفاده شده است. اين چوب ها از برزيل صادر مي شوند و به دليل زمينه رنگي قرمزي که دارند، محبوب هستند. مثل ديگر چوب ها، اين نوع چوب نيز بايد دور از رطوبت باشد؛ به همين منظور براي تميزکردن آن از دستمال نم دار استفاده کنيد و سپس با دستمال يا حوله، رطوبت آن را بگيريد تا دوام بيشتري داشته باشد.

[عکس: cherry%20flooring.jpg]
مترجم: نغمه افتخاري/ کابينت بانک

0
۰۳ مرداد, ۱۳۹۷

مزیت های استفاده از دوبل چوبی:

مزیت های استفاده از دوبل چوبی:
اتصالات با دوبل های چوبی به عنوان یک تکنیک در صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرند.  این تکنیک به این صورت است که دو تکه چوب به همراه یک پین و یا دوبل چوبی به هم متصل می شوند.

برای برقراری این اتصالات یک حفره داخل چوب ایجاد می شود که دوبل چوبی داخل ان قرار می گیرد. این روش برای برقراری اتصالات انجام میگیرد به طوری که دیگر نیازی نیست نگران ضعیف بودن اتصالات باشید.
استفاده از دوبل های چوبی بسیار سریع و اسان است.
این دوبل ها باعث می شوند که یک اتصال عالی و بدون اشکال داشته باشیم.
هیچ احتیاجی هم به پیچ ها و پیچ گوشتی و میخ و هر وسیله ی دیگری نیست.
دوبل های چوبی جز قوی ترین نوع اتصالات در صنایع هستند. خصوصا اینکه به صورت تعداد بالا و خطی به کار می روند.
دوبل های چوبی باعث می شوند که اتصالاتی قوی را در خانه بسازید.

 [عکس: general-tools-dowels-840014-64_1000.jpg]
برای استفاده از دوبل چوبی هیچ ابزاری نیاز نیست!
مزیت های استفاده از دوبل چوبی:با استفاده از دوبل های چوبی دیگر نیاز به پیچ گوشتی میخ  و پیچ ندارید. این باعث می شود که خطر هنگام کار کردن با ابزار و وسایل به صفر برسند. و همچنین این دوبل ها باعث میشود که ظاهر پروژه کامل تر باشد و دیگر هیچ قناسی و تکه های اضافی را در کار حس نکنید.
دوبل چوبی اتصال قوی دارد.
پین های چوبی به داخل حفره ها می روند پس بسیار قوی تر و امن تر از استفاده از چسب و میخ برای برقراری اتصالات می باشند.
 دوبل چوبی به راحتی نصب میشود.
بعد از اینکه تصمیم گرفتید اندازه دوبل چوبیتان به چه مقدار باشد باید حفره ای که دوبل های شما داخل انها قرار می گیرند را حفر کنید. سپس فقط دوبل را داخل حفره قرار داده و سپس دیگر قطعه چوب را به ان نصب کنید و تمام.
به طور معمول دوبل های چوبی در زاویه های 90 درجه و 180 درجه بسیار استفاده می شوند.همچنین دوبل ها در سازه های فلزی و بتنی نیز استفاده می شوند.
معصومه عزیزی / منبع: وودینر، اتصالات صنایع چوب

0
۰۳ مرداد, ۱۳۹۷

دوبل چوبی چیست و چه کاربردی دارد

دوبل چوبی چیست و چه کاربردی دارد                                                                  

دوبل  چوبی چیست و چه کاربردی دارد :دوبل های چوبی یکی از پر کاربرد ترین قسمت ها در پروژه و کار های صنعت چوب هستند. این دوبل های چوبی یکی از مهمترین وسیله ها و ترکیب ها در زمینه اتصال دو تکه چوب به یکدیگر هستند. دوبل چوبی را می توان برای اتصال دو تکه تخته ای از چوب را به یکدیگر نیز بکار برد. برای اتصال دادن دو تکه تخته به یکدیگر ابتدا به اندازه قطر دوبل چوبی حفره ای داخل چوب ایجاد می کنند سپس با استفاده از یک قطعه پین چوبی دو تخته را به یکدیگر وصل میکنند.

این عمل باعث میشود که یک اتصال مستحکم بین دو تخته برقرار شود بگونه ای که این اتصال از هر متد و روشی که قبلا استفاده می نمودید، قوی تر خواهد بود. در بسیاری از پروژه ها و کار های صنایع چوب از دوبل های چوبی استفاده می شود. در زیر به چند مورد از استفاده دوبل های چوبی اشاره میکنیم.


دوبل های چوبی یکی از پر کاربرد ترین قسمت ها در پروژه و کار های صنعت چوب هستند. این دوبل های چوبی یکی از مهمترین وسیله ها و ترکیب ها در زمینه اتصال دو تکه چوب به یکدیگر هستند.

مقاومت بسیار بالا دوبل های چوبی

یکی از مزایای استفاده از دوبل های چوبی این است که این دوبل ها وزن خیلی بالایی با توجه به فیزیک ساختاری خود تحمل می کنند. این خاصیت دوبل های چوبی این امکان را به پروژه های صنعت چوب می بخشند که بتوانید مقاومت بسیار بالایی در گوشه ها و تاج های کار ایجاد نمایید. از دوبل های چوبی به این صورت که یک حفره در چوب ایجاد نمایید و سپس یک دوبل چوبه آغشته به چسب را داخل آن حفره قرار دهید میتوانید استفاده کنید. قدرت این دوبل های چوبی با این عمل بسیار بالا می رود که اینکار خود میتواند باعث شود که قدرت ساختاری کل محصول شما به شدت افزایش پیدا کند.

بهترین حالت برای تنظیم و استفاده دوبل های چوبی

بیشتر پروژه هایی که با چوب ساخته می شوند به این مورد نیاز دارند که حنتما در ساخت آنها از چسب و کلمپ ها استفاده گردد. از این روش برای پایدار کردن کل قسمت ها در کنار یکدیگر استفاده میشود. به تنهایی استفاده از چسب و کلمپ ها باعث این موضوع شوند که ناهماهنگی در طول کار بین قطعات ایجاد گردد. گره استفاده از دوبل های چوبی باعث می شود که این اتصالات به خوبی در جای خود قرار بگیرند و دیگر ناهماهنگی ای بوجود نیاید. دوبل های چوبی اتصالات را در جای خود نگه می دارند بدون اینکه مشکلی در جای گیری نادرست قسمت ها به وجود آید.استفاده از دوبل های چوبی این امکان را نیز فراهم میکنند که بتوانید قدرت و پایداری به سازه خود اضافه نمایید. این دوبل ها این امکان را فراهم میکنند که بتوانید در هدف های مختلف و برای استفاده هایی مختلف از این محصولات استفاده کنید مانند سازه هایی که قبلیت چرخیدن و کشیده شدن را دارند. استفاده از دوبل های چوبی در استفاده و بکار گیری بسایر ساده تر و راحت تر هستند از اتصال های دم چلچله ای و این امکان را فراهم میکنند که بتوانید اتصالات قدرتمند تری ایجاد نمایید. از دوبل های چوبی میتواند به عنوان یکی از بهترین جایگزین های اتصالات نام برد که در گذشته استفاده می شدند.

جایگزین هایی مناسب برای اتصالات بیسکوییتی

در بیشتر کارهایی که با چوب انجام می شوند. اتصالات بیسکوییتی بیشترین استفاده را در انجام اتصالات دارند. اما دوبل های چوبی این امکان را دارند که از فضای کمتری استفاده میکنند برای جایگیری، و به همین دلیل استفاده از دوبل های چوبی بسیار بهتر است. از همه مهمتر اینکه این دوبل های چوبی کمتر از بقیه مستعد تورم و باد کردن و از حالت خارج شدن هستند. چیزی که بسیار رایج است در بین اتصالات بیسکوییتی.

معصومه عزیزی / منبع: وودینر، اتصالات صنایع چوب

سوالات متداول در مورد دستگیره کابینت

سوالات متداول در مورد دستگیره کابینت

تعدادی سوال متداول وجود دارد که خریداران ما همیشه وقتی که به مغازه ما برای تجهیز دستگیره کابینت هایشان مراجعه می کنند از ما می پرسند. و آن این است که برای چه مواردی از دستگیره های دکمه ای و یا دستگیره های عادی استفاده کنیم؟ کجا باید نصب شوند؟ همه این ها سوالات خوبی هستند و جواب های همه این سوالات نزد ماست. گرچه تمام وسایلی که می خواهند خرید کنند همه بستگی به انتخاب خود مشتریان دارد.

چه موقع از دستگیره های دکمه ای و دستگیره های معمولی استفاده کنیم؟

رایج ترین شکلی که ما در استفاده از این محصولات مشاهده می کنیم از دستگیره های دکمه ای برای درب دراور ها و از دستگیره های معمولی بر روی در ها می باشد.

طول یک دستگیره باید چقدر باشد و چه وقت هایی باید از دو دستگیره استفاده کنیم؟

دراور های بزرگتر از 18 اینچ دوتا دستگیره لازم دارد. اگر از دو دستگیره استفاده می کنید جای دستگیره حتما باید از هر دو انتها 6/1 فاصله داشته باشد.

اگر از دستگیره هایی با اندازه مختلف استفاده می کنید. ما اندازه ای را که یک سوم اندازه دراور شما است را توصیه می کنیم.

دستگیره ها در چه اندازه ای باید باشد؟

برای کابینت های نرمال و سایز میانه باید از دستگیره هایی با اندازه 1 اینچ و یک و نیم اینچ استفاده کنید.

کجا دستگیره ها و دکمه ها را نصب باید نمود؟

دکمه های دستگیره ای باید به طور معمول در وسط و همچنین یکم بالاتر از خط میانه افقی نصب گردند. اگر دقیقا در وسط قرار دهید هنگامی که ایستاده باشید پایین تر از وسط به نظر خواهند امد.

هیچ موقع از دستگیره های دکمه ای در گوشه در ها استفاده نکنید، تصور کنید که طول در به 4 ربع تقسیم شده است. و سعی کنید همیشه دستگیره هارا در دو نیمه میانی نصب کنید.

معصومه عزیزی/ منبع: کافیت، یراق آلات کابینت

0
۱۸ تیر, ۱۳۹۷