مقالات

رنگ کردن ورق ام دی اف (MDF)

رنگ کردن ورق ام دی اف (MDF)

رنگ کردن ورق ام دی اف (MDF)  یک کار خیلی راحت نیست، اما مزیتش این است که بعد از نقاشی کردن بلافاصله خشک میشود، پرایمر های مخصوص، برای زیر سازی ، ام دی اف (MDF موجود هستند ،و برای ام دی اف به کار گرفته می شوند، ام دی اف می‌تواند با هر رنگ معمولی رنگ‌ آمیزی شودپرایمر (MDF) را تمیز می‌کند، و بر روی سطح به طور موثر اجازه خشک شدن رنگ‌ها را می‌دهد . ما توصیه می‌کنیم که پس از استفاده از پرایمر، ام دی اف را با یک تکه (فرچه)  نقاشی کنید.

رنگ کردن ورق ام دی اف (MDF)

سطح (MDF)، با وجود تراکم آن بسیار متخلخل است. رطوبت رنگ  معمولی به سرعت در (MDF)  جذب می‌شوداین باعث می‌شود، که یک پوست رنگ روی سطح باقی بماند، که چون همه رطوبت حذف شده‌است، به خوبی رنگ با سطح ورق ام دی اف سازگاری ندارد ،  به این معنی است که هر لایه بعدی رنگ اعمال‌ شده ، فقط به لایه  یا پوشش رنگ زیر آن چسبیده، نه به خود (MDF). به همین دلیل است که اگر ام دی اف (MDF)  به درستی رنگ نشده باشد،  گاهی اوقات رنگ تاول می‌زند و منجر به حباب‌های بزرگی روی سطح می‌شود. چون هوا  یا آب زیر اولین لایه رنگ  است برای جلوگیری از این اتفاق  که رخ ندهد،از پرایمر ویژه ورق ام دی اف (MDF)  استفاده کنید.

هنگامی که ورق ام دی اف (MDF)  یک روکش از پرایمر داشته باشد، ایده خوبی است که رنگ خود را کنار بگذارید و یک سنباده بسیار سبک را به سطح آن بدهیدبعد با قلم مو گردو غبار روی سطح را بردارید و با یک تکه پارچه‌ای که به آرامی ( خیس نباشد)  ، گرد و غبار را پاک نمائیداین به کل سطح اجازه می‌دهد که پوشش دوم پرایمر به صورت یکنواخت اعمال شود به یاد داشته باشید این یک روش برای آماده سازی سطح برای نقاشی است.

توجهزمانی که شما می خواهید ام دی اف را رنگ آمیری کنید و یا ان را برش دهید،لازم به ذکر است بدانید که گردو غبار رنگ آمیزی و برش ام دی اف برای شما مضر است و شما براید از ماسک استفاده کنید این امر را فراموش نکنید.

رنگ کردن دو طرف ورق ام دی اف:مستلزم این است که ابتدا ورق پایینی را قبل از نصب روکش پرایمر زده و رنگ کنید وقتی آماده شده بعد نصب کنید و بعد ورق بالایی را آماده کنید.

رنگ زدن لبه های ورق ام دی اف (MDF)

لبه‌های  ورق ام دی اف (MDF) حتی از سطح ورق هم متخلخل  تر هستند و در طول سالها تکنیکهای مختلفی که سعی در بدست آوردن لبه های صاف اند، وجود دارد.بهترین روشی که توسط  کابی بو پیشنهاد میشود ،استفاده از سنباده برای صاف شدن لبه های ورق ام دی اف است. این کار بیش ازحد از جذب پرایمر و رنگ  جلوگیری می کند.

بسیاری از مردم برای سنباده زدن،کاغذ سنباده را بر روی یک تکه کاغذ سنباده دیگر قرار نمی‌دهند، اما توصیه من به شما این است برای زدن سنباده از دو کاغذ سنباده باید استفاده کنید برای صاف شدن سطح ام دی اف برای ،رنگ زدن حتما از سنباده استفاده کنید و سطح را سنباده بزنید تا سطحی صاف و اماده برای رنگ آمیزی داشته باشید.

رزین های مورد استفاده برای ساخت (MDFاغلب حاوی فرمالدئید و سایر ترکیبات است که برای سلامتی کاملا خطرناک هستند. این ترکیبات می توانند در هنگام استفاده از ام دی اف (MDF) ازاد شود. همچنین رنگ آمیزی ، مانع آزاد شدن این ترکیبات می شود. همیشه در هنگام کار با (MDF) ،  از یک ماسک استفاده کنید.

معصومه عزیزی/ منبع : کابی بو، ورق ام دی اف (MDF)

0
۱۷ تیر, ۱۳۹۷

ايده هاي وسوسه انگيز طراحي کابينت

ايده هاي وسوسه انگيز طراحي کابينت

ارائه ايده هايي جديد درباره رنگ و طرح کابينت آشپزخانه که مي تواند شما را در انتخاب کابينت مناسب براي آشپزخانه تان ياري نمايد

 
همانطور که مي دانيم امروزه صنعت کابينت سازي به دليل پيشرفت وسايل و ابزارهاي ساخت و ساز آن و مواد مورد استفاده، شامل تنوع بسيار بالايي است. بطوري که گاهي ممکن است انتخاب کابينت مناسب براي آشپزخانه منزلتان امري چالش برانگيز باشد. از اينرو در اينجا چندين ايده ي وسوسه انگيز طراحي کابينت را مطرح مي کنيم که مي تواند به انتخاب مطمئن و راحتتر شما کمک کند. انتخاب شما مي تواند بر اساس رنگ کابينت و يا مواد استفاده شده در آن باشد.

انتخاب کابينت بر اساس رنگ

در گذشته تنوع رنگي بسيار کم بود و تنها رنگ هاي اصلي در لوازم خانه و آشپزخانه استفاده مي شدند اما امروزه تنوع رنگي آنقدر بالا رفته که انتخاب ترکيب رنگي مناسب با فضاي مورد نظر، بايد دقيق صورت گيرد تا هارموني و زيبايي را در محيط ايجاد کند. شما مي توانيد هرنوع کابينتي را که مايل هستيد بر اساس رنگ انتخاب کرده و سفارش دهيد. در اينجا به چند ترکيب رنگي بسيار زيبا و جذاب اشاره مي کنيم.

کابينت هاي ساده و براق

اگر فضاي آشپزخانه شما باز، وسيع و پر از نور کافي است، با انتخاب کابينت هاي رنگ تيره و سير مي توانيد تضاد زيبايي را ايجاد کنيد. در اين صورت، رنگ هايي همچون خاکستري تيره و يا حتي مشکي، ديگر آنطور تيره به نظر نمي رسند. اگر طرفدار سادگي هستيد اين نوع کابينت هاي ساده و براق مي توانند انتخاب خوبي براي شما باشند.


کابينت هاي خاکستري
رنگ خاکستري کابينت مي تواند تضاد بين رنگ مشکي و سفيد را ملايم تر کند. همچنين مکمل خوبي براي لوازم استيل در آشپزخانه است.


کابينت هاي تمام مشکي
کابينت هاي تمام مشکي با صفحات روي کابينت و فلزات جنس برنجي بسيار مد مي باشند. استفاده از رنگ برنجي باعث مي شود رنگ مشکي کابينت ها گرمتر بنظر برسد و حس باستاني و عتيقه بودن به آن مي دهد.


کابينت هاي سفيد رنگ 
اگر داراي آشپزخانه اي با سبک قديمي و روستايي هستيد و قصد داريد کمي مدرنيته به آن اضافه کنيد، کابينت آشپزخانه را فراموش نکنيد. کابينت هاي سفيد رنگ با لوازم آشپزخانه ي استيل کمک مي کنند تا حس تازگي و تميزي القا شود.


کابينت هاي فيروزه اي
 استفاده از رنگ جذاب فيروزه اي در کابينت ها باعث مي شود که وقتي از پشت شيشه هاي کابينت يک آشپزخانه سنتي به آنها نگاه مي کنيد، حس کسل کنندگي که رنگ سفيد القا مي کند، تبديل به حس سرزندگي شود. بنابراين استفاده از کابينت هاي فيروزه اي مي تواند موجب ميزان روحيه بخشي بالايي شود.


کابينت هاي خط دار
براي جلوه دادن به يک آشپزخانه مدرن، بايد توجه زيادي به نور داشت. استفاده از براق کننده بر روي کابينت ها باعث مي شود که نور دوباره به داخل محيط بازتاب شود. کابينت هاي خط دار مي توانند اين نور را فراهم کنند.


کابينت هاي آبي سير
کابينت هاي آبي سير همراه بين کابينتي هاي فيروزه اي، ترکيب بسيار خوبي براي آشپزخانه شما مي باشد. مي توانيد لذت کافي را از اين ترکيب زيبا ببريد.


کابينت هايي با رنگ متضاد
ايجاد تضاد رنگي مناسب هنگامي که قصد داريم زمينه رنگي سفيد خود را همچنان حفظ کنيم، امري چالش برانگيز مي باشد، به اين منظور مي توان از فلز مناسب استفاده کرد. از اين رو مي توانيد لولاهاي سبک قديمي و رنگ تيره را به کابينت هاي خود اضافه کنيد و هارموني جالبي را با اين کابينت هاي رنگ متضاد در محيط آشپزخانه خود  داشته باشيد.


کابينت هاي آبي روشن
آبي و خاکستري ترکيب بسيار زيبايي براي آشپزخانه شما هستند. ترکيب اين دو رنگ بسيار جالب و آرامش بخش است. اگر از جزيره ي خاکستري براي آشپزخانه خود استفاده کرده ايد، بهتر است که رنگ کابينت ها آبي روشن باشد.


کابينت هاي نارنجي رنگ
شايد استفاده از رنگ نارنجي براي آشپزخانه ايده خوبي به نظر نرسد اما اين تصوير ثابت مي کند که اين رنگ، آشپزخانه را شيک تر مي کند. استفاده از بين کابينتي طرح دار با گل هاي مشکي باعث مي شود که اين کابينت هاي نارنجي رنگ خيلي تيره به نظر نرسند.


کابينت هاي مشکي براق
از رنگ هاي انعکاسي و براق براي کابينت هاي جنس آبنوسي خود استفاده کنيد تا جلوه بيشتري داشته باشند. اين ترکيب رنگي مناسب آشپزخانه هايي است که پر از نور طبيعي هستند. با داشتن کابينت هاي مشکي براق مي توانيد محيطي کلاسيک داشته باشيد.


کابينت هاي آبي دريايي
آبي و سفيد يکي از بهترين ترکيب هاي کلاسيک هستند که مي توانيد داشته باشيد. اگر دنبال رنگي هستيد که خيلي سير نباشد، کابينت هاي آبي دريايي پررنگ را امتحان کنيد که نسبتا خنثي تر است.


انتخاب کابينت بر اساس طرح و مواد سازنده آن
تنوع مواد تشکيل دهنده و طرح کابينت نيز مثل تنوع رنگي روزبه روز بيشتر و تبديل به امري تخصصي شده استو نياز به بررسي دقيق دارد. در اينجا چند مثال از انتخاب کابينت براساس طرح و مواد سازنده آن، بررسي مي کنيم.

کابينت هاي درب شيشه اي
براي داشتن فضايي زيباتر، از کابينت هاي درب شيشه اي استفاده کنيد. اگر نگران ريخت و پاش درون آن هستيد، شيشه هاي طرحدار انتخاب کنيد تا وسايل داخلي آن را مخفي نگه دارد.

کابينت هاي قفسه دار
به منظور ايجاد احساس راحتي و آسودگي، از جزيره هايي استفاده کنيد که کابينت و قفسه همراه خود دارند. مي توانيد از وسايل آشپزخانه خود در کابينت ها نگه داري کنيد و کتاب هايتان را در قفسه ها انباشته کنيد.

کابينت هاي پايه دار
آيا دنبال آخرين ترفند براي تميز کردن آشپزخانه هستيد؟  ارتفاع کابينت هايتان را بالا ببريد. با اينکار ديگر خرده هاي غذاهايتان زير کابينت ها و بين سطوح آنها انباشته نمي شوند و فضاي آشپزخانه بازتر به نظر مي رسد.


کابينت هاي مواد ترکيبي
اين کابينت هاي مواد ترکيبي از ترکيب دو نوع مواد مختلف ساخته مي شوند. مثلا در آشپزخانه زير، ماده استفاده شده براي کابينت ها چوب صنوبر بوده و از کشوهاي استيل براي ايجاد هارموني مناسب استفاده مي شود.


کابينت هاي کشويي
درب هاي دست ساز کابينت هاي آشپزخانه ي سبک ژاپني، بجاي اين که رو به بيرون باز شوند، بصورت کشويي رو به کنار باز مي شوند و به همين خاطر فضاي کمتري را در آشپزخانه مي گيرند. از اين رو کابينت هاي کشويي انتخاب مناسبي براي آشپزخانه هايي مي باشد که فضاي کافي ندارند.


 کابينت هاي شيشه مات
 کابينت هاي شيشه مات مي توانند يکي از بهترين انتخاب ها براي شما باشند. اين شيشه ها که نيمه شفاف هستند با وجود اينکه واضح و روشن به نظر مي رسند اما همچنان اين قابليت را دارند که وسايل داخل کابينت را پنهان کنند و ديگر از بيرون مشخص نشوند.


کابينت هاي بدون فلز
دستگيره ها و لولاها را فراموش کنيد. مي توانيد کابينت هاي چوبي همراه با دستگيره هايي داشته باشيد که به جاي استفاده از فلز، جاي دستگيره برش داده شده است. اين نوع کابينت هاي بدون فلز با اين که ممکن است خيلي ساده جلوه کنند اما طرح چوب زيبايي خاصي به آن مي دهد.


کابينت هاي درب آينه اي
اگر آشپزخانه شما کوچک است و کمبود فضا داريد، مي توانيد بر روي درب هاي کابينت هاي خود آينه استفاده کنيد و با اين کار فضاي آشپزخانه شما بزرگ تر جلوه خواهد کرد.


کابينت هاي ساحلي
اگر آشپزخانه ساحلي داريد، مي توانيد از کابينت هاي قاب پروفيلي با لولاهاي رنگي و چفت هاي مشکي استفاده کنيد. استفاده از تخته هاي بلوط براي کف آشپزخانه باعث مي شود فضا روشن تر و بازتر به نظر برسد.


کابينت هاي هايگلاس
استفاده از کابينت هاي تمام سفيد باعث مي شود که آشپزخانه شما قديمي جلوه کند، ازاين رو اگر دنبال سبک مدرن تري هستيد از کابينت هاي هايگلاس استفاده کنيد. اين رنگ همچنين باعث مي شود که آشپزخانه شما بسيار روشن تر به نظر برسد.


کابينت هاي گردويي
کابينت هاي گردويي بدون نياز به ترکيب با رنگ روشن، مي توانند به تنهايي جلوه خوبي به آشپزخانه بدهند. براي اينکه صنعتي تر بنظر برسند، مي توانيد از فلزات ضدزنگ  در آنها استفاده کنيد.


کابينت هاي ماهوني (چوب ماهون)
رنگ و جنس چوب ماهوني هيچ گاه از مد نيفتاده و همواره باعث مي شود که آشپزخانه شما لوکس به نظر برسد. اين رنگ با توناژهاي رنگ خاکستري ترکيب مناسب و با مرمر سفيد تضاد بسيار زيبايي را ايجاد مي کند.


کابينت هاي صنوبر سياه طرح دار
کابينت هاي صنوبري سياه براي هرگونه دکور ازجمله دکورهاي ساحلي، روستايي و صنعتي قابل استفاده هستند. ته زمينه رنگ خاکستري موجود در آن، ترکيب خوبي با لوازم آشپرخانه ي استيل مي باشد.


کابينت هاي شياردار
براي داشتن يک آشپزخانه خاص و انگليسي، کابينت هاي شياردار مينيماليست در توناژهاي رنگي سبز کمرنگ را امتحان کنيد و از اين ترکيب لذت ببريد. مترجم: نغمه افتخاري/ کابينت بانک 
 منبع: تأليفي
0
۱۶ تیر, ۱۳۹۷

چگونگی نصب دستگیره کابینت

چگونگی نصب دستگیره کابینت

دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.

چگونگی نصب دستگیره کابینت دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.

نصب دستگیره در کابینت می‌تواند، برای شما که تا آلان نصب نداشته اید کمی ترسناک باشد ، اما این مهارتی است که باید یاد گرفته شود. دراین روش، ما توضیح می‌دهیم که چگونه یک دستگیره کابینت را به سرعت  بتوانید، بر روی درب کابینت نصب کنید. و به راحتی سوراخ‌های موجود برای کابینت خود را کپی کنیم. نیازی نیست که هر کدام از درها را به طور جداگانه اندازه‌گیری کنید. قبل از شروع هرمرحله را بخوانید و مطمئن شوید که قبل از سوراخ کردن هر سوراخ ، درک کاملی از اندازه‌گیری درست دارید. اندازه گیری برای نصب درب های کابینت بسیار مهم است دقت کنید.

وسایل مورد نیاز برای نصب دستگیره کابینت

اقلام مورد نیاز برای نصب دستگیره کابینت: سطحی که میخواهید دستگیره را رویش نصب کنید ، مته برقی،  متر ، مداد.دستگیره مورد نظر

آموزش گام به گام چگونگی نصب دستگیره کابینت

پس از انتخاب درب کابینت مورد نظر، تعیین کنید کجا می خواهید دستگیره را روی کابینت قرار دهید. در یک درب کابینت، دستگیره باید 1 اینچ از لبه جانبی درب باشد. فاصله از بالا یک انتخاب شخصی است. برای کابینت های بالاتر، اطمینان حاصل کنید که فضای موجود برای کشیدن به اندازه کافی کم باشد تا استفاده از کشوی کابینت راحت باشد. دستگیره کابینت را روی یک سطح صاف بگذارید و آن را اندازه بگیرید با استفاده از متر ابعاد و اندازه ی ان را اندازه‌گیری کنید.محل مورد نظر را برای نصب دستگیره در کامل اندازه بگیرید، حالا مرکز درب  کابینت را علامت بزنید، اندازه دستگیره را در وسط درب متر بزنید ابتدا و انتهای دستگیره را علامت بزنید، برای سوراخ کردن آزمایشی.

چگونگی نصب دستگیره کابینت دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.چگونگی نصب دستگیره کابینت دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.
چگونگی نصب دستگیره کابینت دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.چگونگی نصب دستگیره کابینت دستگیره ها ، مانند انتخاب کابینت ، به تعیین ظاهر کل آشپزخانه شما کمک می کند. دستگیره کابینت انتخاب شده به ظاهر کوچک است اما نقش بزرگی در زیباتر شدن دکوراسیون کابینت در آشپزخانه شما دارد. دستگیره های کابینت در بسیاری از اشکال، اندازه ها، مواد و....هستند.همینطور که جنس و ظاهر دستگیره ها متفاوت است قیمت انها نیز با یکدیگر متفاوت است.

از یک میخ و یا سوراخ کن ،برای ایجاد یک سوراخ آزمایشی استفاده کنید و سپس سوراخی را که ایجاد کرده اید ،را کاملا سوراخ کنید. سر مته دریل برای ایجاد سوراخ باید همان اندازه یا کمی بزرگ‌تر از قطر سوراخ در درب کابینت شما باشد. این راهنما یا الگوی شما برای سوراخ کردن سوراخ  های بیشتر برای بقیه در های کابینت باشد.

میبینید دستگیره درب یک کابینت را درست کردید به همین راحتی و با کمی دقت در اندازه گیری حالا برای نصب بقیه درب های کابینت با استفاده از این یک، درب که نصب کردید می توانید بقیه راهم نصب کنید.حالا که با دریل سوراخی در داخل درب کابینت ایجاد کرده اید دیگر نیاز به دریل ندارید ان را کنار بگدارید . پیچ‌ دستگیره را در  پشت در  کابینت قرار دهید و پیچ را محکم  کنید. تا دستگیره کامل به درب کابینت بچسبد. دقت کنید که از  اندازه پیچ (درست طولی)  برای ضخامت در کابینت استفاده می‌کنید.در نظر بگیرید اندازه مته برای سوراخ درب کابینت به اندازه ی ،پیج دستگیره مورد نظر بخورد که زیادی بزرگ یا کوچیک نباشد.

معصومه عزیزی/ منبع : کافیت، یراق آلات کابینت

0
۱۳ تیر, ۱۳۹۷

معایب و مزایای ورق ام دی اف(MDF)

معایب و مزایای ورق ام دی اف(MDF)

همانگونه که می دانید امروزه از ورق ام دی اف استفاده های فراوانی میشود در این مقاله ما سعی کردم بصورت خلاصه وار معایب و مزایای ورق ام دی اف (MDF) را برای شما توضیح دهیم.

مزایا و معایب ورق ام دی اف

مزایای ورق ام دی اف (MDF)

استفاده از ام دی اف((mdf می‌تواند به شما چند مزیت در ساخت کابینت بدهدیکی از بزرگ‌ترین مزایا برای استفاده از ام دی اف mdf در ساخت کابینت می توان این باشد  که ارزان استشما معمولا می‌توانید  (MDF) را کمتر از هزینه خرید چوب واقعیبخریدبا انتخاب تخته فیبر با تراکم متوسط )ام دی اف (در برخی از مناطق منزل می‌توانید از پول برای استفاده در چیزهای دیگر صرفه‌جویی کنیداین کار زمانی که شما بودجه ای را در نظر گرفته اید و نمیخواهید بیشتر از ان هزینه کنید ، بسیار مفید است زیرا شاید کمتر از بودجه در نظر گرفته شده هزینه شود این به نفع شماست و میتوانید مبلغی را نیز برای کار دیگری کنار بذارید .

مزیت دیگر فیبر با دانسیته متوسط ام دی اف این است، که آن را می‌توان رنگ کرد هر رنگی که مد نظر شماس ویا حتی رنگی که شبیه چوب باشد وقتی این کار را انجام دهید ، بیشتر کسانی که کابینت های شما را ببینند نمی‌توانند بگویند، که ازجایگزین ارزان‌تر برای چوب واقعی استفاده کرده‌اید این کار کمکی فراوانی میکند که درختان جنگل نیز براحتی قطع نشوند.این مسئله مهمی است که  ام دی اف  را کاملا منحصر به فرد می‌کند.

معایب ورق ام دی اف (MDF)

از آنجا که تخته خرده چوب یا فیبر با چگالی متوسط ( MDF ) واقعا چوب واقعی نیست، بلکه ادغام ذرات باقیمانده فشرده‌ شده با یک نوع رزین است، بسیار سبک‌تر از چوب واقعی استمتاسفانه ، آن هم چنین ضعیف و مستعد رطوبت است، که می‌تواند باعث توسعه و تبدیل آن به خطا شودخوشبختانه، اغلب صفحات های موجود تجاری معمولا بانوعی ورقه پوشانده می‌شوند که از آب یا رطوبت محافظت می‌کنند.

فیبر تراکم متوسط در مقایسه با چوب واقعی ضعیف استاین به این معنی است که وقتی آن را نصب کنید،این امکان  وجود دارد، که می‌تواند تحت فشار زیادی از هم جدا یا ترک برداردباید در مورد جایی که می‌خواهید از آن استفاده کنید بسیار مراقب باشید و آنچه را که از آن استفاده می‌کنید را چک کنید، تا مطمئن شوید که کج نمی شود.

از آنجا که MDF به اندازه چوب واقعی متراکم نیست، باید هنگام نصبش ازمیخ های سرپهن  بیشتری استفاده کنیدمیخ ها ی سرپهن را با فاصله ی کمی از یکدیگر بزنید در غیر این صورت صفحه ام دی اف(MDF) کج نصب میشود.

معصومه عزیزی/ منبع : کابی بو، ورق ام دی اف (MDF)

0
۱۲ تیر, ۱۳۹۷

شیرآلات آب در آشپزخانه

شیرآلات آب در آشپزخانه

شیر آلات به عنوان جواهر تاج درآشپزخانه توصیف شده‌است. شیر آب باید منعکس‌کننده سبک کلی آشپزخانه باشد. بطور کلی ظاهر شیر آب مهم است، که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.امروزه انواع مختلفی شیرآب وجو دارد، و اپشن های زیادی را به خریدار ارائه میدهند تا خریدار طبق نیاز و سلیقه خود شیر اب مورد نظر خود را خریداری کند. زمانی که یک شیر آب خریداری می‌کنید ، ابتدا مشخص کنید که آیا سوراخ‌هایی در سطح پیشخوان یا دیوار حفر کرده‌اید یا نه.اگر این کار را بکنید ، شما نیاز خواهید داشت که از شیر پایه مشابه استفاده کنید یا طرحی را انتخاب کنید که سوراخ‌ها را بپوشاند. یک صفحه عرشه یا (escutcheon ) می‌تواند برای پنهان کردن حفره‌ها به کار رود اگر یک گزینه باریک‌تر را می خواهید انتخاب کنید.در اینجا انواع شیر اب مختلف برای هر آشپزخانه و حمام موجود است .

انواع مدل های شیر آب اشپزخانه مدرن

Single-Hole: این سبک محبوب دارای یک اسپادینگ مجزا با دسته دسته بندی است. این انتخاب مناسب برای حمام های کوچک و اتاق های رختشور خانه(اتاق لباسشویی) است.

: Center-set از ۳ - سوراخ‌هایی که معمولا ۴ " بین مراکز حلقه‌های داغ و سرد " وجود دارد استفاده می‌کند. این سبک شامل شیر آب و یک یا دو دسته است که در یک صفحه پایه ساخته می‌شوند.

Widespread: به سه سوراخ برای سه بخش جداگانه - ۲ دسته و ۱ فواره نیازدارد. مرکز استاندارد مرکزی ۶ " تا ۱۶ " است. این رایج‌ترین نوع شیر آب است .

Wall mount: همانطور که از نامش بر می آید، این دستگاه به دیوار متصل می شود و به طور کلی 2 دست و یک سوپاپ است. سوپاپ های دیواری در بسیاری از سبک ها هست.

Pullout : این شیر مدرن با یک سر قابل جدا شدن همراه است که برای قرار دادن آب به شیلنگ متصل است. به طور ویژه شیر را با فواره بلند و نازک بر روی یک سینک ( شبیه حوضچه عمیق برای پر کردن قابلمه و ماهی‌تابه بزرگ )طراحی کرد.

اجزای  تشکیل دهنده شیرآلات و نحوه کارکرد این اجزا

شیر آلات با چرخاندن کنترل به منظور هدایت آب از طریق سوپاپ عمل می کند. این کار با استفاده از چهار روش اصلی انجام می شود این چهار روش عبارتند از:

دریچه فشاری - با استفاده از یک ساقه شناور که مسیر آب را باز یا بسته می کند.

توپ - یک فلز دوار یا توپ پلاستیکی جریان آب را تنظیم می کند.

کارتریج - از یک حلقه لاستیک و کارتریج (معمولا برنج) برای کنترل جریان آب استفاده می کند.

دیسک سرامیک - دو دیسک سرامیکی در برابر یکدیگر حرکت می کنند تا آب را مسدود کنند یا به آن جریان داده شود. این سبک محبوب تقریبا بدون نگهداری است.

جنس شیرآلات آب آشپزخانه

بیشترین شیرالات مدرن از جنس برنج یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در فرآیندی به منظور هماهنگی با هر دکور ازجنس: کروم جلا، مس، ساتن نیکل، برنز نفتی براق، برنج عتیقه، برنج جلا، نیکل جلا و ...

معصومه عزیزی/ منبع: کافیت، یراق آلات کابینت

0
۱۱ تیر, ۱۳۹۷